0805Y3000111FQT
Mfr.Part #
0805Y3000111FQT
Description
CAP CER 110PF 300V C0G/NP0 0805
Feature :
High Q, Low Loss, Soft Termination
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Thickness (Max) :
0.051 1.30mm
Capacitance :
110pF
Applications :
RF, Microwave, High Frequency, Boardflex Sensitive
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Tolerance :
±1%
Voltage - Rated :
300V
Datasheets
0805Y3000111FQT
Knowles Syfer 0805Y3000111FQT
FlexiCap™ 110pF 300V Ceramic Capacitor ±1% C0G NP0 1B 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C High Q, Low Loss, Soft Termination Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)
0805Y3000111FQT Overview
Consequently, the program has size/dimension 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm.This coefficient is determined by the change in electrical resistance of a substance as a function of temperature; in general, its coefficient is C0G NP0 1B.
0805Y3000111FQT Features
a size/dimension of 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm