0805Y2506P80BFR
Mfr.Part #
0805Y2506P80BFR
Description
CAP CER 6.8PF 250V C0G/NP0 0805
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Thickness (Max) :
0.051 1.30mm
Voltage - Rated :
250V
Capacitance :
6.8pF
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Applications :
High Reliability, Boardflex Sensitive
Tolerance :
±0.1pF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Feature :
Soft Termination, High Temperature
Datasheets
0805Y2506P80BFR
Knowles Syfer 0805Y2506P80BFR
FlexiCap™ 6.8pF 250V Ceramic Capacitor ±0.1pF C0G NP0 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C Soft Termination, High Temperature Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)
0805Y2506P80BFR Overview
This device's program size/dimension is 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm.A substance's temperature coefficient of resistance is generally defined as how its electrical resistance changes with per degree change in temperature.
0805Y2506P80BFR Features
a size/dimension of 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm