0805Y2505P10BUT
Mfr.Part #
0805Y2505P10BUT
Description
CAP CER 5.1PF 250V C0G/NP0 0805
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Capacitance :
5.1pF
Voltage - Rated :
250V
Tolerance :
±0.1pF
Feature :
High Q, Low Loss, Ultra Low ESR, Soft Termination
Thickness (Max) :
0.051 1.30mm
Datasheets
0805Y2505P10BUT
Knowles Syfer 0805Y2505P10BUT
FlexiCap™ 5.1pF 250V Ceramic Capacitor ±0.1pF C0G NP0 1B 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C High Q, Low Loss, Ultra Low ESR, Soft Termination Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)
0805Y2505P10BUT Overview
Using this device, the program has a size/dimension of 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm.This coefficient equals C0G NP0 1B indicates that a substance's electrical resistance changes with temperature per degree change.
0805Y2505P10BUT Features
a size/dimension of 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm