0805Y2501P50DUT
Mfr.Part #
0805Y2501P50DUT
Description
CAP CER 1.5PF 250V C0G/NP0 0805
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Published :
Capacitance :
1.5pF
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Voltage - Rated :
250V
Thickness (Max) :
0.051 1.30mm
Feature :
High Q, Low Loss, Ultra Low ESR, Soft Termination
Tolerance :
±0.5pF
Datasheets
0805Y2501P50DUT
Knowles Syfer 0805Y2501P50DUT
FlexiCap™ 1.5pF 250V Ceramic Capacitor ±0.5pF C0G NP0 1B 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C High Q, Low Loss, Ultra Low ESR, Soft Termination Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)
0805Y2501P50DUT Overview
Programs on this device are of 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm size/dimension.Temperature coefficient of resistance refers to the change in electrical resistance of a substance per degree change in temperature, with C0G NP0 1B being the highest temperature coefficient.
0805Y2501P50DUT Features
a size/dimension of 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm