0805Y2500682MDT
Mfr.Part #
0805Y2500682MDT
Description
CAP CER 6800PF 250V X7R 0805
Tolerance :
±20%
Temperature Coefficient :
X7R
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated :
250V
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Thickness (Max) :
0.051 1.30mm
Applications :
High Reliability, Boardflex Sensitive
Feature :
Soft Termination, High Temperature
Capacitance :
6800pF
Datasheets
0805Y2500682MDT
Knowles Syfer 0805Y2500682MDT
FlexiCap™ 6800pF 250V Ceramic Capacitor ±20% X7R 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C Soft Termination, High Temperature Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)
0805Y2500682MDT Overview
In the case of this device, the size/dimension of the program is 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm.The temperature coefficient of resistance is generally defined as the change in electrical resistance of a substance with respect to per degree change in temperature, and its coefficient is X7R.
0805Y2500682MDT Features
a size/dimension of 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm