0805Y2500681KFT
Mfr.Part #
0805Y2500681KFT
Description
CAP CER 680PF 250V C0G/NP0 0805
Applications :
High Reliability, Boardflex Sensitive
Tolerance :
±10%
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Voltage - Rated :
250V
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Feature :
Soft Termination, High Temperature
Capacitance :
680pF
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Thickness (Max) :
0.051 1.30mm
Datasheets
0805Y2500681KFT
Knowles Syfer 0805Y2500681KFT
FlexiCap™ 680pF 250V Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C Soft Termination, High Temperature Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)
0805Y2500681KFT Overview
This device's program size/dimension is 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm.A substance's temperature coefficient of resistance is generally defined as how its electrical resistance changes with per degree change in temperature.
0805Y2500681KFT Features
a size/dimension of 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm