0805Y2500680JFT
Mfr.Part #
0805Y2500680JFT
Description
CAP CER 68PF 250V C0G/NP0 0805
Thickness (Max) :
0.051 1.30mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated :
250V
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Capacitance :
68pF
Feature :
Soft Termination, High Temperature
Tolerance :
±5%
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Applications :
High Reliability, Boardflex Sensitive
Datasheets
0805Y2500680JFT
Knowles Syfer 0805Y2500680JFT
FlexiCap™ 68pF 250V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C Soft Termination, High Temperature Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)
0805Y2500680JFT Overview
Using this device, the program has a size/dimension of 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm.This coefficient equals C0G NP0 indicates that a substance's electrical resistance changes with temperature per degree change.
0805Y2500680JFT Features
a size/dimension of 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm