0805Y2500680GCR
Mfr.Part #
0805Y2500680GCR
Description
CAP CER 68PF 250V C0G/NP0 0805
Tolerance :
±2%
Feature :
Soft Termination
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Thickness (Max) :
0.051 1.30mm
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Capacitance :
68pF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated :
250V
Applications :
Boardflex Sensitive
Datasheets
0805Y2500680GCR
Knowles Syfer 0805Y2500680GCR
FlexiCap™ 68pF 250V Ceramic Capacitor ±2% C0G NP0 1B 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)
0805Y2500680GCR Overview
Using this device, the program has a size/dimension of 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm.This coefficient equals C0G NP0 1B indicates that a substance's electrical resistance changes with temperature per degree change.
0805Y2500680GCR Features
a size/dimension of 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm