0805Y2500471MXR
Mfr.Part #
0805Y2500471MXR
Description
CAP CER 470PF 250V X7R 0805
Capacitance :
470pF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Applications :
Boardflex Sensitive
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Thickness (Max) :
0.051 1.30mm
Voltage - Rated :
250V
Feature :
Soft Termination
Tolerance :
±20%
Datasheets
0805Y2500471MXR
Knowles Syfer 0805Y2500471MXR
FlexiCap™ 470pF 250V Ceramic Capacitor ±20% X7R 2R1 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)
0805Y2500471MXR Overview
Using this device, the program has a size/dimension of 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm.This coefficient equals X7R 2R1 indicates that a substance's electrical resistance changes with temperature per degree change.
0805Y2500471MXR Features
a size/dimension of 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm