0805Y2500222KDT
Mfr.Part #
0805Y2500222KDT
Description
CAP CER 2200PF 250V X7R 0805
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
250V
Feature :
Soft Termination, High Temperature
Thickness (Max) :
0.051 1.30mm
Temperature Coefficient :
X7R
Applications :
High Reliability, Boardflex Sensitive
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Capacitance :
2200pF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
0805Y2500222KDT
Knowles Syfer 0805Y2500222KDT
FlexiCap™ 2200pF 250V Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C Soft Termination, High Temperature Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)
0805Y2500222KDT Overview
Consequently, the program has size/dimension 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm.This coefficient is determined by the change in electrical resistance of a substance as a function of temperature; in general, its coefficient is X7R.
0805Y2500222KDT Features
a size/dimension of 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm