0805Y2500130GUT
Mfr.Part #
0805Y2500130GUT
Description
CAP CER 13PF 250V C0G/NP0 0805
Tolerance :
±2%
Capacitance :
13pF
Thickness (Max) :
0.051 1.30mm
Feature :
High Q, Low Loss, Ultra Low ESR, Soft Termination
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Applications :
RF, Microwave, High Frequency, Boardflex Sensitive
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated :
250V
Datasheets
0805Y2500130GUT
Knowles Syfer 0805Y2500130GUT
FlexiCap™ 13pF 250V Ceramic Capacitor ±2% C0G NP0 1B 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C High Q, Low Loss, Ultra Low ESR, Soft Termination Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)
0805Y2500130GUT Overview
Using this device, the program has a size/dimension of 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm.This coefficient equals C0G NP0 1B indicates that a substance's electrical resistance changes with temperature per degree change.
0805Y2500130GUT Features
a size/dimension of 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm