0805Y2500101FCR
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
0805Y2500101FCR
Manufacturer
Knowles Syfer
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 100PF 250V C0G/NP0 0805
Manufacturer :
Knowles Syfer
Product Category :
Ceramic Capacitors
Tolerance :
±1%
Voltage - Rated :
250V
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Capacitance :
100pF
Applications :
Boardflex Sensitive
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Thickness (Max) :
0.051 1.30mm
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Series :
FlexiCap™
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Feature :
Soft Termination
Factory Lead Time :
8 Weeks
Datasheets
0805Y2500101FCR
Knowles Syfer 0805Y2500101FCR
FlexiCap™ 100pF 250V Ceramic Capacitor ±1% C0G NP0 1B 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)
0805Y2500101FCR Overview
A program's size/dimension is 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm for this device.Its coefficient is C0G NP0 1B and determines the change in resistance per degree of temperature for a substance.
0805Y2500101FCR Features
a size/dimension of 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm