0805Y2500100FQT
Mfr.Part #
0805Y2500100FQT
Description
CAP CER 10PF 250V C0G/NP0 0805
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Thickness (Max) :
0.051 1.30mm
Tolerance :
±1%
Voltage - Rated :
250V
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Capacitance :
10pF
Datasheets
0805Y2500100FQT
Knowles Syfer 0805Y2500100FQT
FlexiCap™ 10pF 250V Ceramic Capacitor ±1% C0G NP0 1B 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C High Q, Low Loss, Soft Termination Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)
0805Y2500100FQT Overview
In the case of this device, the size/dimension of the program is 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm.The temperature coefficient of resistance is generally defined as the change in electrical resistance of a substance with respect to per degree change in temperature, and its coefficient is C0G NP0 1B.
0805Y2500100FQT Features
a size/dimension of 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm