0805Y200P900CQT
Mfr.Part #
0805Y200P900CQT
Description
CAP CER 0.9PF 200V C0G/NP0 0805
Capacitance :
0.9pF
Thickness (Max) :
0.051 1.30mm
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Tolerance :
±0.25pF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated :
200V
Datasheets
0805Y200P900CQT
Knowles Syfer 0805Y200P900CQT
FlexiCap™ 0.9pF 200V Ceramic Capacitor ±0.25pF C0G NP0 1B 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C High Q, Low Loss, Soft Termination Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)
0805Y200P900CQT Overview
A program's size/dimension is 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm for this device.Its coefficient is C0G NP0 1B and determines the change in resistance per degree of temperature for a substance.
0805Y200P900CQT Features
a size/dimension of 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm