0805Y200P400HQT
Mfr.Part #
0805Y200P400HQT
Description
CAP CER 0.4PF 200V C0G/NP0 0805
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated :
200V
Tolerance :
±0.05pF
Capacitance :
0.4pF
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Thickness (Max) :
0.051 1.30mm
Datasheets
0805Y200P400HQT
Knowles Syfer 0805Y200P400HQT
FlexiCap™ 0.4pF 200V Ceramic Capacitor ±0.05pF C0G NP0 1B 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C High Q, Low Loss, Soft Termination Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)
0805Y200P400HQT Overview
Using this device, the program has a size/dimension of 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm.This coefficient equals C0G NP0 1B indicates that a substance's electrical resistance changes with temperature per degree change.
0805Y200P400HQT Features
a size/dimension of 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm