0805Y2003P60CUT
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
0805Y2003P60CUT
Manufacturer
Knowles Syfer
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 3.6PF 200V C0G/NP0 0805
Manufacturer :
Knowles Syfer
Product Category :
Ceramic Capacitors
Series :
FlexiCap™
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Capacitance :
3.6pF
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Tolerance :
±0.25pF
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Thickness (Max) :
0.051 1.30mm
Feature :
High Q, Low Loss, Ultra Low ESR, Soft Termination
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Factory Lead Time :
8 Weeks
Voltage - Rated :
200V
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Applications :
RF, Microwave, High Frequency, Boardflex Sensitive
Datasheets
0805Y2003P60CUT
Knowles Syfer 0805Y2003P60CUT
FlexiCap™ 3.6pF 200V Ceramic Capacitor ±0.25pF C0G NP0 1B 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C High Q, Low Loss, Ultra Low ESR, Soft Termination Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)
0805Y2003P60CUT Overview
A program's size/dimension is 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm for this device.Its coefficient is C0G NP0 1B and determines the change in resistance per degree of temperature for a substance.
0805Y2003P60CUT Features
a size/dimension of 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm