0805Y2001P80DAT
Mfr.Part #
0805Y2001P80DAT
Description
CAP CER 1.8PF 200V C0G/NP0 0805
Capacitance :
1.8pF
Applications :
Automotive, Boardflex Sensitive
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Ratings :
AEC-Q200
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Thickness (Max) :
0.051 1.30mm
Voltage - Rated :
200V
Tolerance :
±0.5pF
Feature :
Soft Termination
Factory Lead Time :
9 Weeks
Datasheets
0805Y2001P80DAT
Knowles Syfer 0805Y2001P80DAT
FlexiCap™ 1.8pF 200V Ceramic Capacitor ±0.5pF C0G NP0 1B 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)
0805Y2001P80DAT Overview
A program's size/dimension is 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm for this device.Its coefficient is C0G NP0 1B and determines the change in resistance per degree of temperature for a substance.
0805Y2001P80DAT Features
a size/dimension of 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm