0805Y2001P50BAT
Mfr.Part #
0805Y2001P50BAT
Description
CAP CER 1.5PF 200V C0G/NP0 0805
Voltage - Rated :
200V
Factory Lead Time :
9 Weeks
Applications :
Automotive, Boardflex Sensitive
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Ratings :
AEC-Q200
Capacitance :
1.5pF
Tolerance :
±0.1pF
Feature :
Soft Termination
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Thickness (Max) :
0.051 1.30mm
Datasheets
0805Y2001P50BAT
Knowles Syfer 0805Y2001P50BAT
FlexiCap™ 1.5pF 200V Ceramic Capacitor ±0.1pF C0G NP0 1B 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)
0805Y2001P50BAT Overview
The size/dimension of the program on this device is 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm.In general, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance per degree of temperature change.
0805Y2001P50BAT Features
a size/dimension of 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm