0805Y2001P20BUT
Mfr.Part #
0805Y2001P20BUT
Description
CAP CER 1.2PF 200V C0G/NP0 0805
Applications :
RF, Microwave, High Frequency, Boardflex Sensitive
Thickness (Max) :
0.051 1.30mm
Feature :
High Q, Low Loss, Ultra Low ESR, Soft Termination
Tolerance :
±0.1pF
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Capacitance :
1.2pF
Voltage - Rated :
200V
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Factory Lead Time :
8 Weeks
Datasheets
0805Y2001P20BUT
Knowles Syfer 0805Y2001P20BUT
FlexiCap™ 1.2pF 200V Ceramic Capacitor ±0.1pF C0G NP0 1B 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C High Q, Low Loss, Ultra Low ESR, Soft Termination Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)
0805Y2001P20BUT Overview
A program's size/dimension is 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm for this device.Its coefficient is C0G NP0 1B and determines the change in resistance per degree of temperature for a substance.
0805Y2001P20BUT Features
a size/dimension of 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm