0805Y2000681FCT
Mfr.Part #
0805Y2000681FCT
Description
CAP CER 680PF 200V C0G/NP0 0805
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Applications :
Boardflex Sensitive
Voltage - Rated :
200V
Feature :
Soft Termination
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Capacitance :
680pF
Thickness (Max) :
0.051 1.30mm
Tolerance :
±1%
Factory Lead Time :
8 Weeks
Datasheets
0805Y2000681FCT
Knowles Syfer 0805Y2000681FCT
FlexiCap™ 680pF 200V Ceramic Capacitor ±1% C0G NP0 1B 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)
0805Y2000681FCT Overview
Ceramic capacitor is 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm in size/dimension for this device.Generally, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance with respect to temperature changes, and it is equal to C0G NP0 1B.
0805Y2000681FCT Features
a size/dimension of 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm