0805Y2000510KUT
Mfr.Part #
0805Y2000510KUT
Description
CAP CER 51PF 200V C0G/NP0 0805
Feature :
High Q, Low Loss, Ultra Low ESR, Soft Termination
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Factory Lead Time :
8 Weeks
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
200V
Thickness (Max) :
0.051 1.30mm
Capacitance :
51pF
Applications :
RF, Microwave, High Frequency, Boardflex Sensitive
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
0805Y2000510KUT
Knowles Syfer 0805Y2000510KUT
FlexiCap™ 51pF 200V Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 1B 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C High Q, Low Loss, Ultra Low ESR, Soft Termination Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)
0805Y2000510KUT Overview
In the case of this device, the size/dimension of the program is 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm.The temperature coefficient of resistance is generally defined as the change in electrical resistance of a substance with respect to per degree change in temperature, and its coefficient is C0G NP0 1B.
0805Y2000510KUT Features
a size/dimension of 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm