0805Y2000470GAT
Mfr.Part #
0805Y2000470GAT
Description
CAP CER 47PF 200V C0G/NP0 0805
Feature :
Soft Termination
Thickness (Max) :
0.051 1.30mm
Factory Lead Time :
9 Weeks
Tolerance :
±2%
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Capacitance :
47pF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Ratings :
AEC-Q200
Voltage - Rated :
200V
Applications :
Automotive, Boardflex Sensitive
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Datasheets
0805Y2000470GAT
Knowles Syfer 0805Y2000470GAT
FlexiCap™ 47pF 200V Ceramic Capacitor ±2% C0G NP0 1B 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)
0805Y2000470GAT Overview
A program's size/dimension is 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm for this device.Its coefficient is C0G NP0 1B and determines the change in resistance per degree of temperature for a substance.
0805Y2000470GAT Features
a size/dimension of 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm