0805Y2000223MET
Mfr.Part #
0805Y2000223MET
Description
CAP CER 0.022UF 200V X7R 0805
Voltage - Rated :
200V
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Thickness (Max) :
0.051 1.30mm
Feature :
Soft Termination
Tolerance :
±20%
Ratings :
AEC-Q200
Applications :
Automotive, Boardflex Sensitive
Factory Lead Time :
9 Weeks
Capacitance :
0.022µF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Datasheets
0805Y2000223MET
Knowles Syfer 0805Y2000223MET
FlexiCap™ 0.022μF 200V Ceramic Capacitor ±20% X7R 2R1 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)
0805Y2000223MET Overview
Using this device, the program has a size/dimension of 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm.This coefficient equals X7R 2R1 indicates that a substance's electrical resistance changes with temperature per degree change.
0805Y2000223MET Features
a size/dimension of 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm