0805Y2000181GUT
Mfr.Part #
0805Y2000181GUT
Description
CAP CER 180PF 200V C0G/NP0 0805
Voltage - Rated :
200V
Applications :
RF, Microwave, High Frequency, Boardflex Sensitive
Feature :
High Q, Low Loss, Ultra Low ESR, Soft Termination
Factory Lead Time :
8 Weeks
Capacitance :
180pF
Thickness (Max) :
0.051 1.30mm
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Tolerance :
±2%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Datasheets
0805Y2000181GUT
Knowles Syfer 0805Y2000181GUT
FlexiCap™ 180pF 200V Ceramic Capacitor ±2% C0G NP0 1B 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C High Q, Low Loss, Ultra Low ESR, Soft Termination Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)
0805Y2000181GUT Overview
A program's size/dimension is 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm for this device.Its coefficient is C0G NP0 1B and determines the change in resistance per degree of temperature for a substance.
0805Y2000181GUT Features
a size/dimension of 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm