0805Y2000151KAT
Mfr.Part #
0805Y2000151KAT
Description
CAP CER 150PF 200V C0G/NP0 0805
Feature :
Soft Termination
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±10%
Thickness (Max) :
0.051 1.30mm
Applications :
Automotive, Boardflex Sensitive
Capacitance :
150pF
Ratings :
AEC-Q200
Voltage - Rated :
200V
Factory Lead Time :
9 Weeks
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Datasheets
0805Y2000151KAT
Knowles Syfer 0805Y2000151KAT
FlexiCap™ 150pF 200V Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 1B 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)
0805Y2000151KAT Overview
For this device, the size/dimension of the program is 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm.As a general rule, temperature coefficient of resistance is simply the change in electrical resistance of a substance per degree change in temperature, and its value is C0G NP0 1B.
0805Y2000151KAT Features
a size/dimension of 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm