0805Y2000150KFT
Mfr.Part #
0805Y2000150KFT
Description
CAP CER 15PF 200V C0G/NP0 0805
Thickness (Max) :
0.051 1.30mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Tolerance :
±10%
Applications :
High Reliability, Boardflex Sensitive
Factory Lead Time :
8 Weeks
Voltage - Rated :
200V
Feature :
Soft Termination, High Temperature
Capacitance :
15pF
Datasheets
0805Y2000150KFT
Knowles Syfer 0805Y2000150KFT
FlexiCap™ 15pF 200V Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C Soft Termination, High Temperature Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)
0805Y2000150KFT Overview
Using this device, the program has a size/dimension of 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm.This coefficient equals C0G NP0 indicates that a substance's electrical resistance changes with temperature per degree change.
0805Y2000150KFT Features
a size/dimension of 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm