0805Y2000122KET
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
0805Y2000122KET
Manufacturer
Knowles Syfer
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 1200PF 200V X7R 0805
Manufacturer :
Knowles Syfer
Product Category :
Ceramic Capacitors
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Applications :
Automotive, Boardflex Sensitive
Ratings :
AEC-Q200
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated :
200V
Tolerance :
±10%
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Feature :
Soft Termination
Capacitance :
1200pF
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Thickness (Max) :
0.051 1.30mm
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Series :
FlexiCap™
Factory Lead Time :
9 Weeks
Datasheets
0805Y2000122KET
Knowles Syfer 0805Y2000122KET
FlexiCap™ 1200pF 200V Ceramic Capacitor ±10% X7R 2R1 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)
0805Y2000122KET Overview
Using this device, the program has a size/dimension of 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm.This coefficient equals X7R 2R1 indicates that a substance's electrical resistance changes with temperature per degree change.
0805Y2000122KET Features
a size/dimension of 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm