0805Y1K03P30CCR
Mfr.Part #
0805Y1K03P30CCR
Description
CAP CER 3.3PF 1KV C0G/NP0 0805
Applications :
Boardflex Sensitive
Feature :
Soft Termination
Factory Lead Time :
8 Weeks
Voltage - Rated :
1000V 1kV
Thickness (Max) :
0.051 1.30mm
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Capacitance :
3.3pF
Tolerance :
±0.25pF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
0805Y1K03P30CCR
Knowles Syfer 0805Y1K03P30CCR
FlexiCap™ 3.3pF 1000V 1kV Ceramic Capacitor ±0.25pF C0G NP0 1B 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)
0805Y1K03P30CCR Overview
This device's program size/dimension is 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm.A substance's temperature coefficient of resistance is generally defined as how its electrical resistance changes with per degree change in temperature.
0805Y1K03P30CCR Features
a size/dimension of 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm