0805Y1K00680GCR
Mfr.Part #
0805Y1K00680GCR
Description
CAP CER 68PF 1KV C0G/NP0 0805
Applications :
Boardflex Sensitive
Feature :
Soft Termination
Voltage - Rated :
1000V 1kV
Capacitance :
68pF
Thickness (Max) :
0.051 1.30mm
Tolerance :
±2%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Datasheets
0805Y1K00680GCR
Knowles Syfer 0805Y1K00680GCR
FlexiCap™ 68pF 1000V 1kV Ceramic Capacitor ±2% C0G NP0 1B 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)
0805Y1K00680GCR Overview
Using this device, the program has a size/dimension of 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm.This coefficient equals C0G NP0 1B indicates that a substance's electrical resistance changes with temperature per degree change.
0805Y1K00680GCR Features
a size/dimension of 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm