0805Y1K00181KXR
Mfr.Part #
0805Y1K00181KXR
Description
CAP CER 180PF 1KV X7R 0805
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Voltage - Rated :
1000V 1kV
Capacitance :
180pF
Tolerance :
±10%
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Thickness (Max) :
0.051 1.30mm
Datasheets
0805Y1K00181KXR
Knowles Syfer 0805Y1K00181KXR
FlexiCap™ 180pF 1000V 1kV Ceramic Capacitor ±10% X7R 2R1 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)
0805Y1K00181KXR Overview
A program's size/dimension is 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm for this device.Its coefficient is X7R 2R1 and determines the change in resistance per degree of temperature for a substance.
0805Y1K00181KXR Features
a size/dimension of 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm