0805Y1K00150GCT
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
0805Y1K00150GCT
Manufacturer
Knowles Syfer
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 15PF 1KV C0G/NP0 0805
Manufacturer :
Knowles Syfer
Product Category :
Ceramic Capacitors
Thickness (Max) :
0.051 1.30mm
Tolerance :
±2%
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Capacitance :
15pF
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Feature :
Soft Termination
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Applications :
Boardflex Sensitive
Factory Lead Time :
8 Weeks
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Series :
FlexiCap™
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Voltage - Rated :
1000V 1kV
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
0805Y1K00150GCT
Knowles Syfer 0805Y1K00150GCT
FlexiCap™ 15pF 1000V 1kV Ceramic Capacitor ±2% C0G NP0 1B 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)
0805Y1K00150GCT Overview
Consequently, the program has size/dimension 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm.This coefficient is determined by the change in electrical resistance of a substance as a function of temperature; in general, its coefficient is C0G NP0 1B.
0805Y1K00150GCT Features
a size/dimension of 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm