0805Y1K00120JCT
Mfr.Part #
0805Y1K00120JCT
Description
CAP CER 12PF 1KV C0G/NP0 0805
Tolerance :
±5%
Applications :
Boardflex Sensitive
Voltage - Rated :
1000V 1kV
Capacitance :
12pF
Thickness (Max) :
0.051 1.30mm
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Feature :
Soft Termination
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
0805Y1K00120JCT
Knowles Syfer 0805Y1K00120JCT
FlexiCap™ 12pF 1000V 1kV Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 1B 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)
0805Y1K00120JCT Overview
A program's size/dimension is 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm for this device.Its coefficient is C0G NP0 1B and determines the change in resistance per degree of temperature for a substance.
0805Y1K00120JCT Features
a size/dimension of 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm