0805Y1506P20BQT
Mfr.Part #
0805Y1506P20BQT
Description
CAP CER 6.2PF 150V C0G/NP0 0805
Capacitance :
6.2pF
Thickness (Max) :
0.051 1.30mm
Tolerance :
±0.1pF
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated :
150V
Datasheets
0805Y1506P20BQT
Knowles Syfer 0805Y1506P20BQT
FlexiCap™ 6.2pF 150V Ceramic Capacitor ±0.1pF C0G NP0 1B 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C High Q, Low Loss, Soft Termination Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)
0805Y1506P20BQT Overview
In the case of this device, the size/dimension of the program is 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm.The temperature coefficient of resistance is generally defined as the change in electrical resistance of a substance with respect to per degree change in temperature, and its coefficient is C0G NP0 1B.
0805Y1506P20BQT Features
a size/dimension of 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm