0805Y1503P90HQT
Mfr.Part #
0805Y1503P90HQT
Description
CAP CER 3.9PF 150V C0G/NP0 0805
Feature :
High Q, Low Loss, Soft Termination
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated :
150V
Thickness (Max) :
0.051 1.30mm
Capacitance :
3.9pF
Tolerance :
±0.05pF
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Applications :
RF, Microwave, High Frequency, Boardflex Sensitive
Datasheets
0805Y1503P90HQT
Knowles Syfer 0805Y1503P90HQT
FlexiCap™ 3.9pF 150V Ceramic Capacitor ±0.05pF C0G NP0 1B 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C High Q, Low Loss, Soft Termination Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)
0805Y1503P90HQT Overview
A program's size/dimension is 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm for this device.Its coefficient is C0G NP0 1B and determines the change in resistance per degree of temperature for a substance.
0805Y1503P90HQT Features
a size/dimension of 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm