0805Y1500910GQT
Mfr.Part #
0805Y1500910GQT
Description
CAP CER 91PF 150V C0G/NP0 0805
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Voltage - Rated :
150V
Capacitance :
91pF
Applications :
RF, Microwave, High Frequency, Boardflex Sensitive
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±2%
Thickness (Max) :
0.051 1.30mm
Feature :
High Q, Low Loss, Soft Termination
Datasheets
0805Y1500910GQT
Knowles Syfer 0805Y1500910GQT
FlexiCap™ 91pF 150V Ceramic Capacitor ±2% C0G NP0 1B 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C High Q, Low Loss, Soft Termination Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)
0805Y1500910GQT Overview
The size/dimension of the program on this device is 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm.In general, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance per degree of temperature change.
0805Y1500910GQT Features
a size/dimension of 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm