0805Y1500620KQT
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
0805Y1500620KQT
Manufacturer
Knowles Syfer
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 62PF 150V C0G/NP0 0805
Manufacturer :
Knowles Syfer
Product Category :
Ceramic Capacitors
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Voltage - Rated :
150V
Thickness (Max) :
0.051 1.30mm
Applications :
RF, Microwave, High Frequency, Boardflex Sensitive
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Factory Lead Time :
8 Weeks
Tolerance :
±10%
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Feature :
High Q, Low Loss, Soft Termination
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Series :
FlexiCap™
Capacitance :
62pF
Datasheets
0805Y1500620KQT
Knowles Syfer 0805Y1500620KQT
FlexiCap™ 62pF 150V Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 1B 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C High Q, Low Loss, Soft Termination Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)
0805Y1500620KQT Overview
Ceramic capacitor is 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm in size/dimension for this device.Generally, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance with respect to temperature changes, and it is equal to C0G NP0 1B.
0805Y1500620KQT Features
a size/dimension of 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm