0805Y1500121JQT
Mfr.Part #
0805Y1500121JQT
Description
CAP CER 120PF 150V C0G/NP0 0805
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Voltage - Rated :
150V
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Thickness (Max) :
0.051 1.30mm
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Applications :
RF, Microwave, High Frequency, Boardflex Sensitive
Capacitance :
120pF
Factory Lead Time :
8 Weeks
Feature :
High Q, Low Loss, Soft Termination
Tolerance :
±5%
Datasheets
0805Y1500121JQT
Knowles Syfer 0805Y1500121JQT
FlexiCap™ 120pF 150V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 1B 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C High Q, Low Loss, Soft Termination Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)
0805Y1500121JQT Overview
Consequently, the program has size/dimension 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm.This coefficient is determined by the change in electrical resistance of a substance as a function of temperature; in general, its coefficient is C0G NP0 1B.
0805Y1500121JQT Features
a size/dimension of 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm