0805Y1500110GQT
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
0805Y1500110GQT
Manufacturer
Knowles Syfer
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 11PF 150V C0G/NP0 0805
Manufacturer :
Knowles Syfer
Product Category :
Ceramic Capacitors
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Capacitance :
11pF
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Series :
FlexiCap™
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Applications :
RF, Microwave, High Frequency, Boardflex Sensitive
Tolerance :
±2%
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Thickness (Max) :
0.051 1.30mm
Factory Lead Time :
8 Weeks
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Feature :
High Q, Low Loss, Soft Termination
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Voltage - Rated :
150V
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Datasheets
0805Y1500110GQT
Knowles Syfer 0805Y1500110GQT
FlexiCap™ 11pF 150V Ceramic Capacitor ±2% C0G NP0 1B 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C High Q, Low Loss, Soft Termination Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)
0805Y1500110GQT Overview
A program's size/dimension is 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm for this device.Its coefficient is C0G NP0 1B and determines the change in resistance per degree of temperature for a substance.
0805Y1500110GQT Features
a size/dimension of 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm