0805Y1005P60CAT
Mfr.Part #
0805Y1005P60CAT
Description
CAP CER 5.6PF 100V C0G/NP0 0805
Capacitance :
5.6pF
Applications :
Automotive, Boardflex Sensitive
Factory Lead Time :
9 Weeks
Ratings :
AEC-Q200
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated :
100V
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Tolerance :
±0.25pF
Feature :
Soft Termination
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Thickness (Max) :
0.051 1.30mm
Datasheets
0805Y1005P60CAT
Knowles Syfer 0805Y1005P60CAT
FlexiCap™ 5.6pF 100V Ceramic Capacitor ±0.25pF C0G NP0 1B 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)
0805Y1005P60CAT Overview
A program's size/dimension is 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm for this device.Its coefficient is C0G NP0 1B and determines the change in resistance per degree of temperature for a substance.
0805Y1005P60CAT Features
a size/dimension of 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm