0805Y1003P60CQT
Mfr.Part #
0805Y1003P60CQT
Description
CAP CER 3.6PF 100V C0G/NP0 0805
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Factory Lead Time :
8 Weeks
Applications :
RF, Microwave, High Frequency, Boardflex Sensitive
Tolerance :
±0.25pF
Thickness (Max) :
0.051 1.30mm
Feature :
High Q, Low Loss, Soft Termination
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Voltage - Rated :
100V
Capacitance :
3.6pF
Datasheets
0805Y1003P60CQT
Knowles Syfer 0805Y1003P60CQT
FlexiCap™ 3.6pF 100V Ceramic Capacitor ±0.25pF C0G NP0 1B 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C High Q, Low Loss, Soft Termination Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)
0805Y1003P60CQT Overview
Using this device, the program has a size/dimension of 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm.This coefficient equals C0G NP0 1B indicates that a substance's electrical resistance changes with temperature per degree change.
0805Y1003P60CQT Features
a size/dimension of 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm