0805Y1000821MET
Mfr.Part #
0805Y1000821MET
Description
CAP CER 820PF 100V X7R 0805
Voltage - Rated :
100V
Feature :
Soft Termination
Applications :
Automotive, Boardflex Sensitive
Tolerance :
±20%
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Ratings :
AEC-Q200
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Factory Lead Time :
9 Weeks
Thickness (Max) :
0.051 1.30mm
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Capacitance :
820pF
Datasheets
0805Y1000821MET
Knowles Syfer 0805Y1000821MET
FlexiCap™ 820pF 100V Ceramic Capacitor ±20% X7R 2R1 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)
0805Y1000821MET Overview
A 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm size/dimension program is available for this device.Temperature coefficient of resistance consists of the change in electrical resistance of a substance with respect to each degree change in temperature, and it is X7R 2R1.
0805Y1000821MET Features
a size/dimension of 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm