0805Y1000821KCT
Mfr.Part #
0805Y1000821KCT
Description
CAP CER 820PF 100V C0G/NP0 0805
Tolerance :
±10%
Factory Lead Time :
8 Weeks
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Feature :
Soft Termination
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Thickness (Max) :
0.051 1.30mm
Capacitance :
820pF
Voltage - Rated :
100V
Applications :
Boardflex Sensitive
Datasheets
0805Y1000821KCT
Knowles Syfer 0805Y1000821KCT
FlexiCap™ 820pF 100V Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 1B 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)
0805Y1000821KCT Overview
This device's program size/dimension is 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm.A substance's temperature coefficient of resistance is generally defined as how its electrical resistance changes with per degree change in temperature.
0805Y1000821KCT Features
a size/dimension of 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm