0805Y1000820KQT
Mfr.Part #
0805Y1000820KQT
Description
CAP CER 82PF 100V C0G/NP0 0805
Applications :
RF, Microwave, High Frequency, Boardflex Sensitive
Voltage - Rated :
100V
Tolerance :
±10%
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Factory Lead Time :
8 Weeks
Thickness (Max) :
0.051 1.30mm
Feature :
High Q, Low Loss, Soft Termination
Capacitance :
82pF
Datasheets
0805Y1000820KQT
Knowles Syfer 0805Y1000820KQT
FlexiCap™ 82pF 100V Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 1B 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C High Q, Low Loss, Soft Termination Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)
0805Y1000820KQT Overview
Consequently, the program has size/dimension 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm.This coefficient is determined by the change in electrical resistance of a substance as a function of temperature; in general, its coefficient is C0G NP0 1B.
0805Y1000820KQT Features
a size/dimension of 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm