0805Y1000473MXR
Mfr.Part #
0805Y1000473MXR
Description
CAP CER 0.047UF 100V X7R 0805
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Feature :
Soft Termination
Factory Lead Time :
8 Weeks
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Voltage - Rated :
100V
Capacitance :
0.047µF
Thickness (Max) :
0.051 1.30mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±20%
Applications :
Boardflex Sensitive
Datasheets
0805Y1000473MXR
Knowles Syfer 0805Y1000473MXR
FlexiCap™ 0.047μF 100V Ceramic Capacitor ±20% X7R 2R1 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)
0805Y1000473MXR Overview
The size/dimension of the program on this device is 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm.In general, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance per degree of temperature change.
0805Y1000473MXR Features
a size/dimension of 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm