0805Y1000472KXR
Mfr.Part #
0805Y1000472KXR
Description
CAP CER 4700PF 100V X7R 0805
Capacitance :
4700pF
Thickness (Max) :
0.051 1.30mm
Tolerance :
±10%
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Applications :
Boardflex Sensitive
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Factory Lead Time :
8 Weeks
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Feature :
Soft Termination
Voltage - Rated :
100V
Datasheets
0805Y1000472KXR
Knowles Syfer 0805Y1000472KXR
FlexiCap™ 4700pF 100V Ceramic Capacitor ±10% X7R 2R1 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)
0805Y1000472KXR Overview
In the case of this device, the size/dimension of the program is 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm.The temperature coefficient of resistance is generally defined as the change in electrical resistance of a substance with respect to per degree change in temperature, and its coefficient is X7R 2R1.
0805Y1000472KXR Features
a size/dimension of 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm