0805Y1000393MXT
Mfr.Part #
0805Y1000393MXT
Description
CAP CER 0.039UF 100V X7R 0805
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Tolerance :
±20%
Factory Lead Time :
8 Weeks
Thickness (Max) :
0.051 1.30mm
Voltage - Rated :
100V
Applications :
Boardflex Sensitive
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Feature :
Soft Termination
Capacitance :
0.039µF
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Datasheets
0805Y1000393MXT
Knowles Syfer 0805Y1000393MXT
FlexiCap™ 0.039μF 100V Ceramic Capacitor ±20% X7R 2R1 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)
0805Y1000393MXT Overview
For this device, the size/dimension of the program is 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm.As a general rule, temperature coefficient of resistance is simply the change in electrical resistance of a substance per degree change in temperature, and its value is X7R 2R1.
0805Y1000393MXT Features
a size/dimension of 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm