0805Y1000392KDT
Mfr.Part #
0805Y1000392KDT
Description
CAP CER 3900PF 100V X7R 0805
Voltage - Rated :
100V
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Temperature Coefficient :
X7R
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Tolerance :
±10%
Feature :
Soft Termination, High Temperature
Capacitance :
3900pF
Thickness (Max) :
0.051 1.30mm
Applications :
High Reliability, Boardflex Sensitive
Factory Lead Time :
8 Weeks
Datasheets
0805Y1000392KDT
Knowles Syfer 0805Y1000392KDT
FlexiCap™ 3900pF 100V Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C Soft Termination, High Temperature Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)
0805Y1000392KDT Overview
Using this device, the program has a size/dimension of 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm.This coefficient equals X7R indicates that a substance's electrical resistance changes with temperature per degree change.
0805Y1000392KDT Features
a size/dimension of 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm