0805Y1000391KXR
Mfr.Part #
0805Y1000391KXR
Description
CAP CER 390PF 100V X7R 0805
Factory Lead Time :
8 Weeks
Feature :
Soft Termination
Voltage - Rated :
100V
Thickness (Max) :
0.051 1.30mm
Tolerance :
±10%
Applications :
Boardflex Sensitive
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Capacitance :
390pF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
0805Y1000391KXR
Knowles Syfer 0805Y1000391KXR
FlexiCap™ 390pF 100V Ceramic Capacitor ±10% X7R 2R1 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)
0805Y1000391KXR Overview
The size/dimension of the program on this device is 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm.In general, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance per degree of temperature change.
0805Y1000391KXR Features
a size/dimension of 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm