0805Y1000390GFT
Mfr.Part #
0805Y1000390GFT
Description
CAP CER 39PF 100V C0G/NP0 0805
Capacitance :
39pF
Voltage - Rated :
100V
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Applications :
High Reliability, Boardflex Sensitive
Thickness (Max) :
0.051 1.30mm
Tolerance :
±2%
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Feature :
Soft Termination, High Temperature
Factory Lead Time :
8 Weeks
Datasheets
0805Y1000390GFT
Knowles Syfer 0805Y1000390GFT
FlexiCap™ 39pF 100V Ceramic Capacitor ±2% C0G NP0 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C Soft Termination, High Temperature Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)
0805Y1000390GFT Overview
A 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm size/dimension program is available for this device.Temperature coefficient of resistance consists of the change in electrical resistance of a substance with respect to each degree change in temperature, and it is C0G NP0.
0805Y1000390GFT Features
a size/dimension of 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm