0805Y1000390FFR
Mfr.Part #
0805Y1000390FFR
Description
CAP CER 39PF 100V C0G/NP0 0805
Applications :
High Reliability, Boardflex Sensitive
Voltage - Rated :
100V
Factory Lead Time :
8 Weeks
Capacitance :
39pF
Tolerance :
±1%
Feature :
Soft Termination, High Temperature
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Thickness (Max) :
0.051 1.30mm
Datasheets
0805Y1000390FFR
Knowles Syfer 0805Y1000390FFR
FlexiCap™ 39pF 100V Ceramic Capacitor ±1% C0G NP0 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C Soft Termination, High Temperature Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)
0805Y1000390FFR Overview
Consequently, the program has size/dimension 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm.This coefficient is determined by the change in electrical resistance of a substance as a function of temperature; in general, its coefficient is C0G NP0.
0805Y1000390FFR Features
a size/dimension of 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm